KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 18°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
18 Ocak 2017 19:07

Yaşamayı Seviyorum Merkezi’ne Valilerden ziyaret


Yaşamayı Seviyorum Merkezi’ne Valilerden ziyaret

Nevşehir, Niğde, Kırıkkale ve Aksaray Valileri Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezinde incelemelerde bulundu.

Uyuşturucu ile mücadele etmek maksadıyla Kırşehir Valiliğince hayata geçirilen “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi” çevre illerimize de örnek oluyor.

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı için ilimize gelen Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz ve Nevşehir Valisi İlhami Aktaş uyuştucu ile mücadele etmek amacıyla Valiliğimizce hizmete açılan Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezinde incelemelerde bulundular.

İnceleme sırasında çevre illerin Valilerini bilgilendiren Kırşehir Valisi Necati Şentürk, uyuşturucu belasına bulaşmış gençlerin burada hem tıbbi hem de manevi yönden tedavi gördüklerini söyledi.

Şentürk, “Merkezde tedavi gören gençlerimiz, burada İş-Kur aracılığıyla meslek edinme kursları alıyorlar. Mesleki kurslarını tamamlayan gençlerimiz iş sahibi olacaklar. Yarım kalan eğitimlerini burada verilen açık lise eğitimi ile tamamlama fırsatı buluyorlar. Spor salonunda spor yapıyor, bilgisayar odasında teknolojik dersler alıyorlar. Gençlerimiz burada çok yönlü bir tedavi ile sosyal hayata hazırlanmaktadırlar. Ayrıca, gençlerimiz burada ibadetlerini de eksiksiz yerine getiriyorlar.” dedi.

Merkezde yürütülen faaliyetleri yerinde inceleyen Nevşehir, Niğde, Kırıkkale ve Aksaray Valileri de Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezinin kendi illerine de örnek olacak nitelikte olduğunu ifade ettiler.

 

 

icon