KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
10 Mart 2017 23:07

Yardım Tırları Yola Çıktı


Yardım Tırları Yola Çıktı

Kırşehir Valili tarafından “Halep’e Yardım Kampanyası” için toplanan yardımlar 13 TIR halinde yola çıktı.

2017 yılının Ocak ayında Kırşehir Valiliğince başlatılan ve tüm vatandaşların ilgi gösterdiği yardım kampanyası tamamlanarak, yola çıktı.

Tırlar Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlarken, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Şentürk, “Halep’te bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Halep, Türk şehridir. Halep’te bulunanların evleri yok, doğru düzgün kıyafetleri yok, yiyecekleri çok kısıtlı. Bizlere düşen insanlık vazifesi, bizim neyimiz varsa onlara da aynısını göndermektir. Daha önce Halep’e 9 tır yardım göndermiştik. Bugün de 13 tırı yola çıkarıyoruz. Kampanya kapsamında toplam 341 Bin lira yardım toplandı. Tırlar, Kilis-İlbeyi ilçesi Çobanbey Sınır Kapısında AFAD görevlileri aracılığı ile doğrudan Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmaktadır. Kırşehir cömertliğin en güzel örneğini sergilemiştir. Ahiler diyarı Kırşehirliler, kendi ihtiyacı varken mazlumlara yardım elini uzattılar.” dedi.

 

 

Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Vali Yardımcıları, kaymakamlar, il protokolü, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende tırlar yapılan Ahi duasının ardından yola çıkarıldı.

 

 

icon