KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 23°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16
07 Şubat 2017 20:58

Yardım tırları Halep’e yola çıktı


Yardım tırları Halep’e yola çıktı

Kırşehir Valiliğince başlatılan “Halep’e Yardım Kampanyası” için toplanan yardımların bir bölümü 9 tırla yola çıktı.

Tırları yola çıkarmadan önce Valilik önünde Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan uğurlama programında bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, Ahiler diyarı Kırşehir’den toplanan yardımların mazlumların yaralarına ilaç olacağını söyledi.

Türk milletinin Halep’teki kardeşlerini unutmayarak sahip çıktıklarını belirten Şentürk, “İlçelerimizde toplanan yardım malzemeleri de dahil olmak üzere kampanyada toplanan yardımların ilk bölümünde 9 tırı yola çıkarıyoruz. Bu dokuz tır, Kilis –Elbeyli içlesi Çobanbey Sınır Kapısında AFAD görevlilerince, oradaki mazlumlara bizzat dağıtılacaktır. Halep bizim dinmeyen acımızdır. Ecdadımız, Anadolu’yu korumak için Halep’e Türkleri yerleştirmişti. Günümüzde o bölgede dört milyondan fazla Türkmen kardeşimiz yaşamaktadır. Bizim hikayelerimizde, türkülerimizde hep Halep vardır. Halep yetim, öksüz, kahrolan bir şehir. Dünyanın en ağır bombaları, en tehlikeli silahları Halep’te deneniyor. ” dedi.

 

 

Mazlumlara yardım etmek bizim genlerimizde var. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. diyen Şentürk, “Daha önce başlattığımız yardım kampanyası kapsamında Bayır-Bucak Türkmenlerine 47 tır yardım malzemesi göndermiştik. Sadece iki tırın maliyeti 500 Bin liranın üzerindeydi. Bugün de toplanan 9 tır yardımı yola çıkarıyoruz. Bütün Kırşehirli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Kendilerinin yardıma ihtiyacı varken, elindekini başka muhtaca vermek Ahiliğin en temel ilkelerinden biridir. Komşusu açken yatan bizden değildir. Ayrıca, kampanya devam etmektedir. Herkes elinden geldiğince Allah rızası için kampanyaya yardım etsin.” dedi.

 

 

icon