KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39
04 Mayıs 2017 20:45

Yalçın Topçu, Kırşehir’de açılışa katıldı


Yalçın Topçu, Kırşehir’de açılışa katıldı

 

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanından durmanın Çanakkale’de dedelerimiz hangi idealin hangi ülkünün yanında durduysa öyle bir durmak gibi olduğunu söyledi.

Kırşehir Belediyesi tarafından Kent Parkın batısındaki sokağa Karabağ Savaşı Gazisi Azerbeycanlı ‘İbad Hüseyinli’nin adının verildiği törene katılan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, terörle iki türlü mücadele olduğunu, ilkinin PKK, PYD, YPG gibi bölücü örgütlerle yapıldığını ve bölücü örgütlerin dağlardan temizleneceğine vurgu yaptı.

Topçu, şunları kaydetti:

“Bir diğeri ise FETÖ’de PKK’dır. Bunlar çok tehlikeli, çünkü bunlar kılcal damarlarımıza kadar girmişler, dinlemedik adam bırakmamışlar. Mesela bunlardan birisi benim. Sabancıyı, Koç’u, valileri dinlediler. Rahmetli Muhsin Başkanı bu millet çok sevdi yüzde 1 oy verdi, sonrasında beni de çok sevdiğiniz güya binde 75 oy verdiniz. benim dinlenecek neyim varda dinlediniz. Rahmetli Muhsin beyin cenazesi dağdan inmemiş, üçüncü gün itibariyle beni dinlemeye almışlar. İBDA-C örgütünden epey dinlemişler. Neticede doymamış, yetmemiş. Demişler ki ikinci müsaadelerin de terör örgütü üyesi sık sık telefon değiştiriyor. IBAN üzerinden dinlemek istemişler.”

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanından durmanın önemini ifade eden Topçu, sözlerine şöyle devam etti:

“Tayyip beyin yanında durmayı da bir partinin yanında durmak olarak görmüyorum. Tayyip beyin yanında durmak, Çanakkale’de dedelerimiz hangi idealin hangi ülkünün yanında durduysa öyle bir durmak gibi şuan. Mustafa Kemal’in arkasında Sakarya’da durmak gibi, dedelerimiz ne için durduysa şuan da Tayyip beyin yanında durmak onun gibi. Bende onun için yanındayım. Neticede Tayyip beyin yanında durmak tek devletin tek milletin, tek bayrağın, tek vatanın yanında durmaktır.”

Kentte bir sokağa adının verilmesinden dolayı gurur duyduğunu söyleyen İbad Hüseyinli, “Savaşırken düşmanlarına Türk oğlunun, Türk yiğidinin nasıl savaştığını gösterdim. Ben savaşırken hiç bir zaman savaşmadım. Beni sanki Allah koruyordu. Savaşın başından sonuna kadar da böyle savaştım.” şeklinde konuştu.

 

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise Azerbeycan ile kardeşliklerinin nişanesi olarak  Karabağ Savaşı Gazisi ve ‘Azerbaycan Bayrağı Madalyası’ sahibi İbad Hüseynli’nin adını Kent Park’taki sokağa verdiklerini, kent olarak da bundan gurur duyduklarını ifade etti.

 

 

Konuşmaların ardından İbad Hüseyinli Sokağının açılışı yapıldı.

Törene Kırşehir Valisi Necati Şentürk, belediye ve il genel meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

icon