05 Nisan 2017

Vali Şentürk çöl köylerini ziyaret etti

Vali Şentürk çöl köylerini ziyaret etti

 

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, merkez ve Boztepe ilçelerine bağlı köyleri ziyaret etti.

Körpınar, Büyükkışla, Külhüyük, Harmanaltı, Tosunburnu ve Taburoğlu köylerini ziyaret ederek burada vatanşalarla bir araya gelen Şentürk, muhtarlardan köy hakkında bilgiler aldı.

Ziyaretlerde Şentürk’e, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin de katıldı.

Köylerde önemli işler yapıldığını, köylerin sorunlarını, problemlerini çözdüklerini ifade eden Şentürk, köylerde yaşayan vatandaşların geçiminin büyük kısmını tarım ve hayvancılıktan sağladığını söyledi.

 

 

Şentürk, “Köylerimize kilit parke döşeniyor, depo olmayan köylere depo yapılıyor, köylerimizin büyük kısmında mevcut olan içme suyu sorunları çözüme kavuşturuluyor. Ayrıca, köylerimizdeki altyapı iyileştirme çalışmaları ve yol yapım çalışmaları da son hızıyla devam etmektedir. Köylülerimiz işlerini ciddi anlamda yürütmekte, şehrimizin kalkınmasına önemli destekler vermektedir. Devletimiz de köylülerimizin bu çalışmasını karşılıksız bırakmıyor. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Devlet olarak her zaman vatandaşlarımızın yanındayız.” dedi.

 

 

Whatsapp Paylaş
Reklam