KIRŞEHİR

Çok Bulutlu, 26°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,40 / Satış: 8,43
€ EURO → Alış: 9,94 / Satış: 9,98
10 Mart 2017 9:33

Vali Necati Şentürk, Kaman’da


Vali Necati Şentürk, Kaman’da

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kaman’da incemeler de bulundu.

Kaman Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıya katılan Şentürk, 15 Temmuz darbe girişiminde Kaman’ın devletinin yanında olduğunu söyledi.

Kaman mahalle ve köy muhtarları ile toplantı yapan Şentürk, burada yaptığı konuşmada güvenlik, altyapı, sağlık, eğitim, tarım gibi kamu hizmetlerinin en verimli bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılması gayretinde olduklarını söyledi.

Kaman’da da hiçbir terör örgütüne geçit vermediğini ekleyen Şentürk, “15 Temmuz hain darbe girişiminde Kaman, devletinin yanındaydı. Terör örgütleri arasında bir amaç ve eylem birliği var. Bu eylemlere kalkışan şahısları mutlaka muhtarlarımıza ihbar edin. Ülkelerinde yaşanan savaşlardan kaçan göçmenler ülkemize gelerek milletimizin vicdanına sığındı. Bu topraklar bizim son kalemizdir. Tarih boyunca hür yaşamış bir toplumuz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın.” dedi.

 

 

 

Kamanda vatandaşların geçiminin büyük kısmını hayvancılık ve tarımdan sağladığını vurgulayan Şentürk, “Kaman’a yapılan yatırımlar hızla devam edecektir. Bu yıl geçtiğimiz yıldan çok farklı olacak. Bu bütçeler ile köy yollarını yapacağız, alt yapı sorunlarını çözeceğiz, içme suyu olmayan köylerimizin bu sorunlarını da halledeceğiz. Geçtiğimiz sene Kaman’a İl Özel İdaresi şantiyesi açıldı. Geçimini cevizden sağlayan vatandaşlarımız Ceviz Eylem Planı ile büyük imkanlara kavuştular. Muhtarlarımız köylerinde yardıma muhtaç, dul ve yetimleri bizlere bildirsin; biz de gereken yardımı yapalım.” ifadelerini kullandı.

Kaman ziyaretinde Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

 

icon