KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 29°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,44 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,94 / Satış: 9,98
11 Mart 2017 17:12

TÜGVA Kırşehir Şubesi Açıldı


TÜGVA Kırşehir Şubesi Açıldı

 

TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) Genel Başkanı İsmail Emanet, dernek ve yurt açılış törenlerine katılmak üzere Kırşehir’e geldi.

Kayabaşı Mahallesindeki temsilcilik binasının açılış töreninde konuşan Emanet, bu milletin, yüzyıllar boyunca dünyaya hizmet verdiğini dile getirdi.

 

 

Ülke de yıllarca büyük mücadeleler verildiğine vurgu yapan Emanet, “15 Temmuz darbe girişimi gibi süreçleri gördüğümüzde Türkiye Gençlik Vakfına neden ihtiyaç duyulduğunu görmüş oluyoruz. Bu ülke kendi evlatlarını kendisi yetiştirmelidir. Kendi alanında uzmanlaşan ve milli duygulara bağlı yeni nesiller yetiştirilmelidir. Bu ülkeyi bu toprakları hepimiz düşünmeliyiz. Türkiye her zaman olduğu gibi şuanda da, mazlum coğrafyanın duası ve umudu olduğunu unutmayalım.” dedi.

 

 

Program da konuşan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 15 Temmuz darbe girişimini gençlerin engellediğine vurgu yaparak, “15 Temmuz gecesi o tankların altına gençler yattı. Gençler bayrağını ve namusunu çiğnetmemiştir.” ifadelerini kullandı.

 

 

Konuşmaların ardından, hizmet binasının açıldı. Açılış töreninde Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı konser verdi.

Kayabaşı Mahallesindeki dernek binası açılış törenine Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Salih Çetinkaya, Mikail Arslan, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan, sendika temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Vakfın Kırşehir Temsilciliği bünyesinde Yenice Mahallesinde erkek öğrenci yurdu da hizmete girdi.

 

 

icon