KIRŞEHİR

Gök Gürültülü, 27°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
07 Ekim 2013 11:17

Topçuoğlu, Kırşehir’de Açıklamalarda Bulundu


Topçuoğlu, Kırşehir’de Açıklamalarda Bulundu

Topçuoğlu, Kırşehir’de Açıklamalarda Bulundu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Topçuoğlu, Kırşehir’de Açıklamalarda Bulundu.

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu Siyaset Akademisi’nde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu yapmış olduğu açıklamasında “Başarımızın sırrı, yılmadan çalışmaktır. Biz, gece gündüz milletimiz için çalışıyoruz. Milletimizin desteği ve güveniyle çok çalışarak, oyumuzu arttırıp seçimleri kazanacağız.” dedi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin ile AK Parti Kırşehir İl Teşkilatı mensupları ile siyaset akademisi öğrencileri katıldı.

Siyaset Akademisi’nin açılış konuşmasını yapan AK Parti Kırşehir İl Başkanı Salih Çetinkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu misafir etmekten mutlu olduklarını söyleyerek, “Belediyecilikte uzun yıllar görev yapmış Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu ağırlamaktan onur duyuyoruz. Siyaset Akademisi’nde deneyim paylaşımları ile katılımcılarımızın ufkunu açmak niyetindeyiz. Hepinize hayırlı dersler diliyorum” şeklinde konuştu.

Yeni dönem Siyaset Akademisi’nin hayırlara vesile olması temennisiyle konuşmasına başlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “AK Parti; siyasetin okulunu, akademisini kurdu. Bu, AK Parti’nin değişim ve dönüşüm karakterinden kaynaklanan bir durumdur. Siyaset, insanlara en kısa yoldan hizmet etme işidir. Siyaset, insanlara birebir temas ederek, en kısa yoldan ve en pratik şekilde hizmet etme sanatıdır” diye konuştu.

Siyasete ahlakın öneminden bahseden Başkan Toçoğlu, “Siyasetçi kendi kurumunun itibarını koruyacak bir yapıda olmalıdır. AK Parti’de siyaset yapan insanların bir duruşu vardır. Siyasetçi ilkeli, güvenilir, ahlaklı olmazsa; kendi kurumuna zarar verir. Bu manada AK Parti’de siyaset yapan, yapacak arkadaşlarımızın güvenilir, ahlaklı, verdiği sözü tutacak, ilkeli bir yapıda olması gerekir. Yerel siyasetçiler olarak bizler halkın bize emanet ettiği parayı, imarı yönetiyoruz. Başbakanımızın her zaman belirttiği, “Şehirler sizlere emanettir. Şehirlerin ruhları vardır. Size emanet edilen şehirlerin ruhuna aykırı hareket ederek, ihanet etmeyin” ifadesiyle hareket etmeliyiz” diye konuştu.

Son on yıldır ülkenin büyük bir gelişim içerisinde olduğunu ifade eden Toçoğlu, “Ülkemizde önemli işler yapılıyor. Yapılan yollarımız, ulaşım ağımız meydanda. Ayrıca sağlık alanında yapılan faaliyetlerimiz örnek gösterilecek düzeyde. Bugün belediyelerimiz, rekreasyon çalışmalarıyla 10 sene öncesinde akıllara gelmeyen çalışmaları yapıyor. Geldiğimiz nokta ortadadır ve bu noktayı daha da ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki seçimler ülkemizin ve bölgelerimizin seçimidir. Bizler büyük fotoğrafa bakarak hareket etmeliyiz. Küçük siyasi hesaplar ile uğraşmamalı, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Fotoğraf çekimi ile program son buldu.

icon