KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
03 Mayıs 2017 13:24

Topçu ve Huseyinli Kırşehir’e Geliyor


Topçu ve Huseyinli Kırşehir’e Geliyor

 

Kırşehir Belediyesi tarafından Karabağ Savaşı Gazisi “İbad Hüseyinli”nin adı Kent Parkın batısında kalan yol üzerindeki sokağa verildi.

Kırşehir Belediyesi, Azerbaycan Türkiye kardeşliğini pekiştirmek amacıyla Karabağ Savaşı Gazisi ve “Azerbaycan Bayrağı Madalyası” sahibi İbad Hüseynli’nin adını Kırşehir’de Kent Parkın batısında kalan 9 metre genişliğindeki yol üzerinde bulunan sokağa verdi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin öncülüğünde Belediye Meclisi’nin aldığı karar gereğince, Azerbaycanlı Kahraman İbad Hüseynli’nin adı verilen sokağın açılışı , 4 Mayıs 2017 tarihinde saat 15:30’da Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Yalçın Topçu ve İbad Hüseyili’nin katılımı ile yapılacak.

Başkan Bahçeci, “Kardeşliğimizin nişanesi olarak Karabağ Savaşı Gazisi ve ‘Azerbaycan Bayrağı Madalyası’ sahibi İbad Hüseynli’nin adını 01.12.2016 tarih ve 141 nolu meclis kararı ile Kent Park’ımızın Batısında kalan yol üzerindeki sokağa verdik. Sokak tabelamızın açılışını Cumhurbaşkanımızın Baş Danışmanı Yalçın Topçu’nun katılımı ile gerçekleştireceğiz.” dedi.

Bilindiği gibi İbad Hüseynli, Karabağ Savaşın’da büyük kahramanlıklar göstermiş, kurduğu gönüllü birliklerle düşman cephesinin gerilerine sızarak Ermenilere ağır zayiatlar verdirmişti. İbad Hüseynli düzenlediği bir operasyonla, Karabağ’daki Ermeni Ordusunun komutanı ve Fransa’daki Orly Katliamı sanığı Monte Melkonyan’ı da etkisiz hale getirmiş,  Haydar Aliyev tarafından “Azerbaycan Bayrağı Madalyası” ile ödüllendirilmişti.

Aynı gün 4 Mayıs 2017 tarihinde İl Müftülüğü Konferans salonunda Saat :16.00’da Tarihi Gerçekler Işında Soykırım Yalanları adlı konferans düzenlenecek.

Konferansa Prof. Dr. Gaffar Çakmaklı Mehdiyev ile Araştırmacı Yazar İmdat Avşar katılacaktır.

 

icon