KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
19 Ocak 2017 18:12

TEOG Birincileri Ödüllendirildi


TEOG Birincileri Ödüllendirildi

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 2016-2017 TEOG 1. Dönem’de soruların tamamını doğru yapan 10 öğrenciyi ödüllendirdi.

Öğrencileri makamında kabul eden Vali Şentürk, yaptığı konuşmada, TEOG’da dereceye giren öğrencilerin sadece Kırşehir’i değil bütün ülkeyi gururlandıklarını söyledi.

Şentürk, “Öğrencilerimiz, TEOG’da bütün soruları doğru cevaplamış ve 700 tam puan almışlardır. Bu gurur sadece Kırşehir’in değil bütün Türkiye’nin gururudur. Bu zor başarı uzun çalışmalar sonucu elde edilmiştir. Öğrencilerimizin hepsini kutluyorum. Tabi bu başarıda emeği geçen öğretmenlerine ve ebeveynlerine de teşekkür ediyorum. Başarı yalnız başına elde edilmez, öğretmenlerin bu başarıda payı büyüktür. Anne-babalar da çocuklarının sınavlarda başarılı olması için gecelerini gündüzlerine katmaktadırlar. Öğrencilerimiz ileride meslek hayatına başladıklarında ülkemizi daha iyi noktalara getirecek işler yapacaklardır. Başarınız her türlü takdirin üzerindedir. İlimizdeki bu başarılar artarak devam edecektir.” dedi.

 

Dereceye girerek ödül kazanan öğrenciler ise şu şekilde:

Cacabey Ortaokulundan Zeynep Nil Çelik, Zeynep İrem Tunç ve Nazlıgül Akkuş’a, Cumhuriyet Ortaokulundan Selenay Güneş, Ayşenur Doğaner ve Boran Kılıç’a, Kaman Şehit Bayram Kara Ortaokulundan Fahrettin Efe İlanbey’e, Prof. Dr. Erol Güngör Ortaokulundan Mehmet Koca’ya, Şöha Hürriyet Ortaokulundan Tuğba Gül’e ve Vali Mithat Saylam Ortaokulundan Rabia Gül Toktaş

 

 

icon