KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
17 Mart 2017 11:59

Sosyal Medya kullananlar dikkat edin


Sosyal Medya kullananlar dikkat edin

Dolandırıcılar her gün yeni bir yöntem buluyor.

Sosyal Medya’yı aktif kullananlardan bir çok kişi instagram kullanıyor. Instagram kullananlar ise yeni bir dolandırıcılık ile karşı karşıya son günlerde.

 

 

Dolandırıcıların sosyal medya hesapları olanlara gönderdikleri mesaj ile kişileri dolandırıyor. Atılan mesajlar ile Facebook, Twitter, Instagram hesabı çalanlar şimdi de daha ilginç bir yöntem geliştirdi.

0850’li bir numaradan gelen mesaj ile Instagram’ın gönderildiği zannedilen bir mesaj telefona geliyor. Mesajda kullanıcıya bir link gönderiliyor. Güvenlik ihlali olduğu iddia edilerek linke tıklanması isteniyor. Instagram hesabının askıya alındığı iddia edilerek linke tıklanması isteniyor.

 

 

Hesap sahibinin kendisi olduğunu kabul etmek için linke tıklayan kullanıcı, karşı tarafın onay mesajını kabul etmiş ve doğrulamak için linke tıklamış sayılıyor.

Ve işte orada dolandırıcılık işlemi başlamış oluyor. Kişisel bilgileri alınan kullanıcı adına tüm bilgilere ve özel dökümanlara da ulaşılmış olunuyor.

 

 

Uzmanlar bu şekilde gelen mail ve mesajlaraki yönlendirme linklerine tıklanmaması gerektiğini, direk kendi hesabınıza girerek durumu kontrol etmeniz konusunda uyarı da bulunuyorlar.

 

 

icon