KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
15 Mayıs 2017 21:03

Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor


Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor

 

Kırşehir’de Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz ve beraberindeki heyet, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Vali Necati Şentürk, ziyarette yaptığı konuşmada, Sosyal Güvenlik Haftasını kutlamaktaki amacın, toplumda sosyal güvenlik konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Kayıt dışı istihdamın önüne geçilmesinde ve toplumda sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması konusunda Sosyal Güvenlik Haftası’nın kutlanmasının önemine değinen Vali Necati Şentürk, “Bu yıl 15-21 Mayıs tarihleri arası Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Umarım kutlanan bu hafta amacına ulaşır. İnsanların sosyal durumlarını güvence altına alması sosyal hukuk devletinin gereklerindendir. Vatandaşlarımızın çalışma hakları arasında sosyal adalet başta gelir. Çalışmak, her kesimden vatandaşımızın temel hakkıdır. Bu imkanların sağlanması konusunda devletimiz önemli çalışmalar yürütmektedir. Ülkemizde vatandaşlarımızın neredeyse tamamı sosyal güvenlik şemsiyesi altına girmiş durumda. Bu sistem, övünülecek bir sistemdir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının başlattığı Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında ilimizde 1540 istihdam sağlandı. Bu sayının yıl sonuna kadar 3 bin istihdama ulaşmasını hedefliyoruz. Bu bir milli seferberliktir, milli seferberlik de çok çalışmayı gerektirir. Bu vesileyle, Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

 

 

icon