20 Nisan 2017

Şehidimizi uğurladık

Şehidimizi uğurladık

 

Kaman şehidini uğurladı.

Kırşehir’in Kaman nüfusuna kayıtlı olan şehit Saadettin Demir, Kaman çarşı caminde kılınan cenaze namazının ardından, toprağa verildi.

46 yaşındaki Kamanlı Saadettin Demir, Tunceli’de polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olmuş, önce Ankara’ya sonra da Kaman’a naaşı getirilmişti.

 

 

Elazığ’da yapılan otopsinin ardından uçakla Ankara’ya getirilen naaş, karayoluyla Kaman’a getirilirken, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, tekbirlerle Çarşı Camisi önü Kaman meydanına getirildi.

 

 

Kaman meydanında gelen şehit Saadettin Demir’in eşi Sevcan Demir ve çocukları Mustafa Emir ile Emre Can Demir, Şehidin annesi Sariye Demir tabuta sarılarak ağladı.

 

 

Tabuta sarılan annesi Sariye Demir, yollarını gözlüyordum ama cenazesi geldi diyerek ağladı. Şehit oğlu Mustafa Emir ise babasının Cizre’de yaralandığını, kendilerinin gitme dediğini ancak vatan için gidilmesi gerektiğini söylerek Tunceli’ye gittiğini, Tunceli’de de şehadete erdiğini, dimdik duracaklarını söyledi.

 

 

Mustafa Emir, babasının merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayranı olduğunu, mezarı başında fotosunu da kendisinin çektiğini anlatarak, babası ile gurur duyduğunu söyledi.

 

 

 

Müftü Osman Arslan’ın cenaze namazı kıldırdığı namazın ardından Yeniyapan köyü mezarlığındaki bölümde toprağa verildi. Gençler tarafından büyük Türk bayrağı açarak, şehitler ölmez, vatan bölünmez sloganları attılar. Emekli olup, köyde zaman geçirmeyi planlayan Demir, emeklilik hayali kurduğu köye defnedildi.

 

 

Cenaze namazına şehidin ailesi, akrabaları, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Whatsapp Paylaş
Reklam