18 Haziran 2016

Sağlık Çalışanları İftarda Buluştu

Sağlık Çalışanları İftarda Buluştu

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği tarafından dernek üyeleriyle iftar programıyla biraraya geldi.

Kent merkezinde bir lokantada düzenlenen iftar programına Sağlık İl Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, Kırşehir Tabipler Odası Başkanı Op. Dr. Mehmet Yetkiner, Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Dr. Halim Koçpınar’a, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dt. Mehmet Saylam’a, Müdür Yardımcısı Mustafa Arslan ve sağlık çalışanları katıldı.

Yaklaşık 180 sağlık çalışanın katılığı iftar programında konuşan Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin Yavuz, şunları kaydetti:

“Birlik, beraberlik ve rahmet ayı olan Ramazan ayı içerisinde idari amirlerimiz, üyelerimiz ve mesai arkadaşlarımızı İftar yemeğinde buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bizler ilk yola çıkarken tabela dernekçiliği değil amacına hizmet edecek dernekçilik anlayışı ile yola çıktık. Bu manada kısa zamanda dernek olarak çok güzel çalışmalar yaparak çeşitli organizasyonlarla arkadaşlarımızı bir araya getirmeyi başardık. Yine dün organize ettiğimiz ve Kırşehir genelinde görev yapan sağlık çalışanlarımızın 180 kişilik katılımıyla gerçekleştirdiğimiz iftar yemeği ile ramazan ayının atmosferine uygun güzel bir birlikteliğe daha imza atmış olduk. Her geçen gün arkadaşlarımızın aramıza biraz daha fazla katılım sağlaması ve civar illerdeki sağlık derneklerinin de bizlerle irtibata geçerek bizleri örnek alması çalışmalarımızda bizlere biraz daha pozitif enerji verdi.

Tabi ki arkadaşlarımız tarafından bu kadar kabul görmemizin en önemli nedenlerinden birisi ekibimizin hiç bir beklenti içerisinde olmadan gönüllük esası doğrultusunda yaptığı işlere samimiyetlerini yansıtmaları oldu. Bunun yanı sıra sağlık çalışanları arasında sendikası yada görüşü ne olursa olsun kimseyi ötekileştirmeden birleştirici bir rol üstlenmemiz ve bunuda başarıyla uygulamamız arkadaşlarımız tarafından ayrıca kabul görmüştür.

Burada değinme gerekliliği ortaya çıktığı için şunu da belirtmek isterim son günlerde özellikle bir sendika ile ilgili sanki bizim derneğimiz o sendikaya bir alternatifmiş şeklinde söylemlerin olduğu bizlere ulaşmakta. Bu konuda şunu bilmenizi isteriz dernekler ve sendikaların çalışma alanları farklıdır bu yönde biz dernek olarak donanımlı ve vizyon sahibi ekibimizle gerçekleştirmeyi planladığımız faaliyetlere yoğunlaşmış durumdayız. Ayrıca dernek yönetimiz ve üyelerimiz arasında çeşitli görüş ve sendikalardan arkadaşlarımız var sonuç olarak derneğimizde bizim sendikalar da bizim bu yüzden arkadaşlarımızın bu ve benzeri dedikodularla karşılaştıklarında bunlara itibar etmemelerini bizimle ilgili her konuda arkadaşlarımızla iletişimde olmalarını özellikle rica ediyorum.”

saglikcalisanlari2

 

 

Whatsapp Paylaş
Reklam