KIRŞEHİR

Gök Gürültülü, 20°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,42 / Satış: 8,46
€ EURO → Alış: 9,95 / Satış: 9,99
03 Mayıs 2017 21:48

Resim sergisine yoğun ilgi


Resim sergisine yoğun ilgi

 

Kırşehir’de resim sergisine yoğun ilgi vardı.

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerinin dönem boyunca yaptığı yağlı boya resimler Ahi Evran Külliyesinde sergileniyor.

63 adet yağlıboya resim ve tablo beğeniye sunulduğu sergi Ahi Evran Külliyesi sergi salonunda 3-4-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında açık kalacak.

Aile Yaşam Merkezimiz Kırşehir’de vatandaşlarımızın kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerine cevap verecek şeklide tasarlanarak hizmetlerini sunmaya devam ediyor diyen Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, “Aile Yaşam Merkezimiz 2012 yılında açıldı ve binlerce eser sizin sayenizde ortaya konmuş. Açılışını yaptığımız resim sergimiz 2017 yılı içerisinde son beş ayda yapılan resim çalışmalarının bir sergisi. Yapılan resimlerde özellikle ev hanımlarımız, emeklerini, zamanlarını resimle geçirmek isteyen çok değerli hanımefendiler, beyefendiler bizde belediyemiz olarak Aile Yaşam Merkezi olarak bundan sonraki safhalarda şuana kadar hep yanınızda olduğumuz gibi bundan sonra da sizlere daha çok hizmet etmeye gayret edeceğiz. Öyle ümit ediyorum ki sizlerde her geçen gün daha güzel eserler ortaya koyacaksınız. Sergilenen resimler profesyonelce yapılmış ve çok kıymetli ve çok değerli eserler. Ben çalışmaların daha verimli daha güzel olacağı inancı ile sergimiz açılışı hayırlı ve uğurlu olsun.Yağlı Boya sergisi Ahi Evran’ın manevi huzurunda 3 gün boyunca açık kalacak bu eserleri tüm Kırşehir’lileri gezmeye davet ediyorum. Burada ne kadar çok ziyaretçimiz olursa kursiyerlerimiz o kadar mutlu olacaklar bir sonraki kursta daha güzel eserler ortaya çıkaracaklar. Kurslarımıza katılan bütün kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Vakit ayırmak, kendine vakit ayırmak, sanata vakit ayırmak, ortaya bir şeyler çıkarmak, üretmek son derece önemli şeylerdir. Katılımlarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Ahi Evran Külliyesi sergi salonunda 3-4-5 Mayıs 2016 tarihleri arasında Saat:10.00-18.00 arası devam edecek. Resim sergisinde 63 adet resim ve tablo sergileniyor.

Yağlı boya resim sergisis’ni 72 öğrenci 5 ayda 403 tablo yaptı. Sergi için kursiyerler beş aylık bir çalışma gerçekleştirdi.

icon