KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 28°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
10 Nisan 2017 13:45

Rejim Değil, Sistem Değişiyor


Rejim Değil, Sistem Değişiyor

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, rejimin değil, sistemin değiştiğini söyledi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Anayasa değişikliği ile ilgili bilgilendirme çalışmaları kapsamında “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini” anlatmak için vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci , 12 Eylül askeri darbesinden sonra Cumhurbaşkanları ile Başbakanlar arasında sürtüşmelerin yaşandığını ve bu sürtüşmelerden ülkenin çok büyük zarar gördüğünü belirtti.

Bahçeci, “Cumhurbaşkanımıza diktatör diyorlar, bu ülkede en çok hakarete maruz kalan Cumhurbaşkanımız ve hükümettir. Bu nasıl diktatörlük? Bunu kafanızı karıştırmak için söylüyorlar. Oysaki kendi kafaları karışık, bizim kafamız net. Biz rejimi değil, sistemi değiştiriyoruz” dedi.

27 Mayıs askeri darbesini yapanların “İkinci cumhuriyetiniz hayırlı olsun” diyerek Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu cumhuriyeti ortadan kaldırdıklarını ifade eden Başkan Bahçeci, “Mustafa Kemal de partili bir Cumhurbaşkanıdır. Bugüne kadar hangi Cumhurbaşkanı tarafsızdı? Hakim ve hakemler tarafsız olur. Şu anki sistemde Cumhurbaşkanı sadece vatana ihanetle yargılanabiliyor, evet çıktığı takdirde Cumhurbaşkanı TBMM’nin 3’te 2 çoğunluğu ile Yüce Divan’a gidiyor. Cumhurbaşkanı ‘Yetki varsa, sorumluluk ve cezai müeyyide de olmalıdır’ dedi. Bu sistemde seçimler 5 yılda bir yapılacak ve koalisyon da hükümet krizi de ortadan kalkacak” sözlerini kullandı.

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli’de ziyaretlerde eşlik etti.

 

 

icon