KIRŞEHİR

Gök Gürültülü, 20°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,42 / Satış: 8,46
€ EURO → Alış: 9,95 / Satış: 9,99
03 Nisan 2017 9:45

OSB’ye sıcak asfalt atılıyor


OSB’ye sıcak asfalt atılıyor

 

Organize Sanayi Bölgesi yol yapımı Kırşehir Belediyesi ve Özel idare beraber sıcak asfalt yapım çalışması başladı.

Organize sanayi bölgesinde gerçekleşen törende konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Organize sanayi Bölgemize yol çalışması hayırlı olsun. Organize sanayi bölgemiz şehrimizin en fazla istihdam sağlayan fabrikalarımızın olduğu bölge sanayicilerimizin işlerini daha güzel bir şekilde yürütebilmesi için ve buraya geliş gidişlerinde daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi için bu yol çok önemli idi. Organizemizin alt yapısını bitirdik. Doğalgaz, elektrik sorunları çözüldü, iç yollarının hepsi kilit parke ve asfaltla yapıldı. Giriş kapılarınıda belediye olarak yaptık. Buraya güvenlik görevlileri de alınıyor girişler güvenli bir şekilde olacak. Organizenin kapısından şehir doğru Ortaköy’yoluna kadar 2,4 km’li,k bölünmüş yol vardı. Bu yol sathi kaplama şeklindeydi. Sayın Valimizden Allah razı olsun bu yolun maliyetinin yarısını biz karşılayalım dedi özel idare olarak yarısını da biz karşılayacağız belediye olarak.” dedi.

Sanayi bölgesinde gerçekleşen törende konuşan Vali Necati Şentürk, bir buçuk yıl önce iş adamlarının talebi olduğunu verilen sözü yerine getirdiklerini söyledi.

Yapılan katkılara teşekkür eden milletvekili Mikail Arslan ise yatırımcının Kırşehir’de kaliteli bir sanayi bölgesi ile karşılanacağını ifade etti. Temel atma törenine Kırşehir protokolü ile birlikte iş adamları da katıldı.

 

icon