18 Mart 2017

Onlar için Bayrak şiiri okudular

Onlar için Bayrak şiiri okudular

Kırşehir’de 50 genç, bir araya gelerek işitme engelliler için Bayrak şiirini okudular.

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim alan 50 kursiyer genç, Şehitler haftasında işitme engellileri unutmayarak onlar için Bayrak şiirini okudular.

50’ye yakın genç el ve kol hareketleri ile işitme engelliler için Bayrak şiirini okudular.

 

 

Kurs eğitmeni tarafından yaklaşık 3 aydır devam eden kursların devamında son 2 haftadır Bayrak şiirine çalışan gençler işitme engelliler için Bayrak şiirini sahnelediler.

Kurs eğitmeni ve beraberindeki gençler işitme engellilerinde Bayrak şiirini daha net olarak hissetmeleri için ve onların duygularını paylaşmak için böyle bir çalışma yaptıkları öğrenildi.

 

 

Gençler işite engelliler için bayrak şiirini öğrenmek istediklerini, çevrelerinde bulunan işitme engellilere de Bayrak şiirini okumak anlatmak istediklerini söylediler.

İşitme engeli olanlar için ellerini konuşturarak Bayrak şiirini okuduklarını söyleyen bazı gençler ise çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

 

 

Kurs eğitmeninin Bayrak şiirini çalıştırdığı için teşekkür eden gençler, işitme engelli yakınlarının, kardeşlerinin de vatan, millet sevgisi anlatan Bayrak şiirini hissetmeleri için çalıştıklarını ve bunu da 18 Mart Şehitler gününde yaptıklarını ifade ettiler.

 

 

 

 

Whatsapp Paylaş
Reklam