KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
21 Ocak 2017 19:31

Öğrenciler karnelerini aldı


Öğrenciler karnelerini aldı

Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili nedeniyle Süleyman Türkmani İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı.

Karne dağıtımı programında konuşan Vali Necati Şentürk, Kırşehir genelinde 223 okulda toplam 41 bin 252 öğrencinin karne alacağını söyledi.

Şentürk, “Eğitimde zirvede olan Kırşehir’de öğrencilerimiz, birinci dönem karnelerini alacakları için çok heyecanlı. Dört aylık bir dönemin sonuçları karnelere yansıyacak. Zayıf olan karneler için anne-babalar çocuklarına kızmasınlar, başarılı olan bir öğrenci ile kıyaslamasınlar. Derslerinde başarısız olan çocuklar biraz daha gayret ederek durumlarını düzeltebilirler. Bu konuda büyükleri öğrencilere yardımcı olmalıdırlar. Sayın Bakanımızın talimatları ile öğrencilerimize ödev de verilmedi. Öğrencilerimiz tatilde doya doya dinlensinler ve ikinci döneme zinde bir şekilde başlasınlar. Çocuklarımız, ülkemizin geleceğidir. Bütün öğrencilerimizin güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de, bütün öğrencilere yarıyıl tatilini hem en verimli bir şekilde hem de dinlenerek geçirmelerini önerdi.

 

icon