KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39
05 Mayıs 2017 22:32

Öğrenciler engellilere umut oldu


Öğrenciler engellilere umut oldu

 

Kırşehir’de öğrenciler engellilere umut oldu.

Ahi Evran Üniversitesi Öğrencileri, engelliler için çalışma yaptı.

Üniversite Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. sınıf öğrencileri engellilere umut için mavi kapak kampanyası gerçekleştirdi.

Kampanya ile birlikte plastik kapak karşılığı tekerlekli sandalye alarak omurilik felçlilerine ulaşması planlanırken, yedi tekerlekli sandalye alabilecek miktarda kapak toplanarak tamamlandı.

5 ayda 2,5 ton plastik kapak toplayan öğrenciler, geri dönüşüm ve çevre temizliği bilinciyle de hareket ederek örnek bir davranış sergiledi. Farkındalık yaratmak için başlatılan kampanyaya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı 1. sınıf öğrencileri de kamu spotu çekerek destek verdiler.

Kırşehir’deki tüm kurum ve kuruluşlara mavi kapak toplama kutusu bırakılarak kapak sayısının arttığı kampanyaya farklı şehirlerden de destek geldi. Omurilik Felçlileri Derneğine gönderilen kapaklar sayesinde üniversite adına alınacak yedi engelli sandalyesi ihtiyaç sahiplerine verilecek.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Esra Yılmaz, o dönemde bir ayda yarım ton kapak toplandığını söyledi. 2017 yılı itibariyle Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri ile kampanya yürüttüklerini belirten Yılmaz, beş ayda iki ton plastik kapak daha topladıklarını anlattı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya, tüm üniversite yönetimine, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler Medya Yapımcılığı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Özdemir’e, destek veren tüm hocalar ile Kırşehir’deki tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

 

icon