KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 18°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
19 Mart 2017 16:42

O ilçede AK Parti ve MHP birlikte çalışıyor


O ilçede AK Parti ve MHP birlikte çalışıyor

Kırşehir’de o iki parti beraber çalışarak referanduma hazırlanıyor.

Kırşehir’de 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Sistemi halk oylaması öncesinde o ilçede AK Parti ve MHP birlikte çalışıyor.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Anayasa Değişikliği çalışmalarına Kaman’da AK Parti ve MHP birlikte çalışmalara başladıkları belirtildi.

AK Parti Kaman İlçe Başkanı Necati Çolak gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu bir rejim değişikliği değil, bu bir eksen kayması değildir. Bizlerin yolu Atatürk’ün gösterdiği yoldur. Muasır medeniyetler yoludur. Ülkemizin rejimi de 1923’te Cumhuriyet olarak kabul edilmiştir. Değişen Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlığın birleşmesidir. Tek Vatan, tek Millet, tek Bayrak ve tek Devlet için ‘Evet’ diyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ‘Daima Millet, Kararımız Evet’ diyoruz.” dedi.

 

 

MHP İlçe Başkanı Kenan Elvan ise Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açtıkları yolda ilerleyeceklerini belirtti.

Elvan, 18 maddelik Anayasa Değişikliği ve Hükümet Sistemi Değişikliği önerisine “Evet” dediklerini, MHP Kaman İlçe teşkilatı olarak da çalışacaklarını, “16 Nisan Pazar günü yapılacak olan referandum seçimlerinde ‘Devlet için Evet, Millet için Evet’ felsefesiyle referandum çalışmalarımız başlamıştır. Devlet ile milletin buluşması, milli birlik için çalışacağız. Hepimizin bu şuurla hareket edeceğimize inancımız tamdır. Ne Mutlu Türküm diyene.” dedi.

 

 

icon