KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 18°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
13 Nisan 2017 17:58

Nihat Hatipoğlu, Kırşehir’de


Nihat Hatipoğlu, Kırşehir’de

 

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Kırşehir’de ‘Seni Çok Özledik, Ey Nebiler Nebisi’ konferansı verdi.

Kırşehir Valiliğince Aşıkpaşa Spor Salonunda verilen konferansa çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an- Kerim okunması ile program başladı.

Programda konuşan Vali Necati Şentürk,  Peygamber sevdalısı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun konferansını dinleme fırsatı bulacaklarını, Hz. Peygambere olan özlemleri dinleyeceklerini belirtti.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, konuşmasında, “Hz. Peygambere olan özlemimiz günden güne bir tufana, bir sele dönüşüyor. O’nu iyi anlamak gerekiyor ki O’na olan özlemimizi daha iyi ifade edebilelim. Milletimiz, Peygamber aşkıyla yollara düşen yüreği güzel insanlarımızla doludur. Bu milletin sırtı yere gelmez. İslamiyet, sevgi ve merhamet dinidir. Hz. Muhammed diyor ki, ‘Ümmetimdem bir kişi cehennemde ebedî kaldıkça Muhammed razı olmayacaktır.” O yüzden günahımız ne kadar çok olursa olsun, ümidimiz var, Allah’ın affına sığınıyoruz. Cenab-ı Allah, Peygamberimizin şefaatinden bizi mahrum etmesin.” dedi.

Programa Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Vali yardımcıları, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Müftüsü Osman Arslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

icon