KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
21 Ocak 2017 18:23

Nevşehir Protokol üyeleri Kırşehir’de


Nevşehir Protokol üyeleri Kırşehir’de

Uyuşturucu ile mücadele etmek amacıyla Kırşehir Valiliğince hayata geçirilen Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi, diğer illerimize de örnek oluyor.

Nevşehir il protokolü, Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’nde incelemelerde bulunmak üzere ilimize geldi. Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’ni ziyaret eden heyet incelemelerde bulunarak merkezde yürütülen faaliyetleri yerinde gördüler.

Ardından Valiliği ziyaret eden heyeti merkez ile ilgili konularda bilgilendiren Şentürk, Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’nin Türkiye’de beğenilen, takdir edilen ve örnek olan bir proje olduğunu söyledi.

Şentürk, “Erişilmesi ve satışı kolay olan uyuşturucu belası ülkemizin büyük sorunlarından birisidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da uyuşturucu ile mücadele konusuna önem vermektedir. İlimizde uyuşturucu ile mücadele etmek ve gençlerimizi bu beladan kurtarmak maksadıyla bu projeyi hayata geçirdik. Onları topluma faydalı bireyler olarak yeniden kazandırmak en büyük hedefimiz. Gençlerimizin tıbbî tedavilerinin yanı sıra manevî boşluklarını da doldurmak için faaliyetler yürütüyoruz. Ayrıca, gençlerimizi sanat ve meslek sahibi yaparak para kazanacak bir duruma getirmeyi hedefliyoruz. Bunun için de burada onlara, İş-Kur aracılığı ile meslek ve sanat edindirme kursları veriyoruz. Yarım kalan eğitimlerini de tamamlamaları için de gençlere mesleki açık lise eğitimi vermekteyiz. Gençlerimiz ayrıca, merkezde yer alan spor salonunda sportif aktiviteler gerçekleştirerek vücut ve zihin sağlıklarını koruyorlar. Bilgisayar odasında da teknolojik dersler alıyor, web tasarımı öğreniyor ve kendilerini bu yönde geliştiriyorlar.” dedi.

Kırşehir i ziyaret eden Nevşehir Protokol üyeleri ile fikir alış verişi yapıldı.

 

 

 

icon