KIRŞEHİR

Gök Gürültülü, 20°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,42 / Satış: 8,46
€ EURO → Alış: 9,95 / Satış: 9,99
10 Mart 2017 10:55

Neşet Ertaş’ın türkülerini seslendirecekler


Neşet Ertaş’ın türkülerini seslendirecekler

Kırşehir’de Neşet Ertaş ın türkülerinin seslendirileceği Türkü Yarışması yapılacak.

Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Neşet Ertaş ve Kırşehir Türkülerini Güzel Seslendirme türkü yarışması yapılacak.

27-31 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak yarışmaya 17-50 yaş aralığından herkesin katılabileceği ifade edilirken, yarışma hakkında şartlar da açıklandı.

Yarışmanın en temel şartı ise Neşet Ertaş a ve Kırşehir’e ait türküleri seslendirmeleri isteniyor.

 

Yarışma katılım şartları:

 

Her yarışmacı, yarışmaya Neşet Ertaş vr Kırşehir’e ait bir türkü ile katılabilir.

Enstrümanla katılım şart olup, başvuru sahibi enstrümanını kendi veya bir başkasına çalınabilir. Her yarışmacı başvurusunu, seslendirmek istediği Kırşehir Türküsü ile beraber ad, soyad, imza, adres ve iletişim bilgilerini yazılı olarak elden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne teslim edecek.

Son başvuru tarihi 20 Mart 2017

Koro başvuruları değerlendirilmeyecek, başvuru formunda belirtilen türkünün dışında başka türkünün seslendirilmesi durumunda değerlendirilmeyecek.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yıldız Eraslan komisyon başkanı olarak belirlenirken, Doç. Dr. Kubilay Kolukırık, Şenol Afacan, Levent Cihan Ceylan, Eren Gün olduğu belirtildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kültür Merkezi Salonunda yarışmanın yapılacağı ilan edilirken; birinci, ikinci, üçüncü, jüri özel ödülü ve mansiyon ödülü açıklanacaktır.

5 Nisan 2017 tarihinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonu’nda ödül töreni düzenlenecek.

 

 

icon