KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 16°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43
14 Haziran 2013 17:54

Necip Fazıl, Şiirleriyle Anıldı


Necip Fazıl, Şiirleriyle Anıldı

 

Necip Fazıl Kısakürek, Kırşehir’de şiirleriyle anıldı.
AK Parti Kırşehir Gençlik Kolları ve HAKE Hızlı Okuma Kursu tarafından ‘Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Gecesi düzenlendi.

Aşıkpaşa spor salonunda düzenlenen geceye Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya, Gençlik Kolları Başkanı Emre Dilek, HAKE Hızlı Okuma Kursu Müdürü Simge Filoğlu, Şair Serdar Tuncer ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri katıldı. Başkan Bahçeci ve İl Başkanı Çetinkaya’nın üstat Necip Fazıl’ın şiirlerinden oluşan bölümleri okuduğu gecede şiir yarışması düzenlendi. Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik Kolları Başkanı Dilek, “AK Parti olarak düzenlediğimiz gece ile Necip Fazıl’ı anmak, onun eserlerini seslendirmek bizlere gurur veriyor. Bu gururu sizlerle paylaşmak çok güzel, bizleri onurlandıran ve gecemize katkı sunan herkese teşekkür ederim” dedi.
Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Necip Fazıl’ı Anma Gecesi’nde jüri üyeliği yapan Belediye Başkanı Bahçeci ve İl Başkanı Çetinkaya verdikleri mesajda,”Tasavvuf uzun zamandır, görülemeyen fakat daima hayatımızda var olan bir olgudur. Bu tür etkinlikler her zaman milli ve manevi duygularımızı perçinler” şeklinde konuştular.
Düzenlenen etkinlikte üstat Fazıl’ın şiirlerini seslendiren öğrencilerden dereceye girenlere AK Parti Gençlik Kolları tarafından çeşitli hediyeler verildi.

 

Kırşehir Haberci, Kırşehir Haberleri

icon