KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
28 Mart 2017 20:05

Milletvekilli Çetinkaya, Çalışmalarını Sürdürüyor


Milletvekilli Çetinkaya, Çalışmalarını Sürdürüyor

 

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, çalışmalarını sürdürüyor.

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, halk oylaması çalışmalarında doğduğu köy olan Ulupınar’a ve komşu köy Değirmenkaşı da çalışmalarını sürdürdü.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması çalışmaları için kendi köyü Ulupınar’a ve Değirmenkaşı köyünde resmen bayram havası yaşanırken, köylüleri Çetinkaya’yı bağırlarına bastı.

Köy meydanında toplanan kalabalığa hitap eden Çetinkaya, ardından da köy kahvehanesinde toplanan Ulupınar’lılara hitap etti.

 

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Kırşehir’e ve ülkeye çok önemli kazanımlar katacağına değinene Çetinkaya, köylülerinden destek istedi.

Irmak Bucağı köylerinin genelinden destek beklediğini söyleyen Çetinkaya, çift başlılık ile her gün yeni bir sorun çıkacağını savundu.

 

 

Ülke de birlik ve beraberlik olması ve sorunların kısa sürede çözülmesi için ve daha farklı yeni sorunlar çıkmaması için çift başlılık meselesinin çözülerek, milletin iradesinin her zaman söz sahibi olması gerektiğini söyleyen Çetinkaya, Milletin seçtiği, milletin iradesi ile gelerek milletinin desteğini almış kişilerin ülke yönetiminde söz sahibi olması gerektiğini savundu.

 

 

18 yaşındaki gençlerin oy vererek kararlarını ortaya koyduklarını, ancak yeni sistemle artık tamamen siyasetin içinde olacaklarını, seçilme hakkı geleceğini de söyleyen Çetinkaya, hençlere güvenilmesi gerektiğini, gençlerin bu ülkenin geleceği olduklarını ifade etti.

Çetinkaya’ya ziyaretinde İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu da eşlik etti.

 

icon