KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
26 Mart 2017 20:01

Milletvekili Çetinkaya’dan Akçakent’e Çıkarma


Milletvekili Çetinkaya’dan Akçakent’e Çıkarma

 

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, referandum çalışmaları kapsamında Akçakent’e çıkarma yaptı.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Akçakent ziyaretinde Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Barabaros Dulkadiroğlu da eşlik etti.

Akçakent ziyaretleri kapsamında ilk olarak pazar yerindeki esnafları ziyaret eden Çetinkaya, referandum kapsamında yapılan çalışmalar, referandumun önemi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin neden bu kadar önemli olduğu hakkında bilgiler verdi.

 

 

Esnaf ziyaretlerinde yaptığı konuşmasında Çetinkaya, 15 Temmuz birlik ve beraberlik ruhunun artarak devam etmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen bazı grupların olduğunu bu guruplara karşı ise yine birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaların yapılmasını istedi. Çetinkaya, Milletin, ülkenin büyümesini istemeyenlere en güzel cevabı 16 Nisan referandumunda vereceklerini de sözlerine ekledi.

 

 

Türkiye de çift başlı sistemlerde yüzünden geriye doğru gittiğinin, daha başarılı hükümetler için çift başlılığın kaldırılması gerektiğine değinen Çetinkaya, “Çift başlı bir sistem olmasın, milletin iradesi hakim olsun isityoruz. Milletimiz kimi isterse onlar başa geçsin istiyoruz. Gençlerimize daha fazla değer verelim onlar daha fazla güçlü olsun, 18 yaşındaki oy kullanabildikleri gibi siyasette de aktif olsunlar istiyoruz.” dedi.

 

 

Çetinkaya’ya ve beraberindeki heyet Akçakent Belediyesini ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından bazı ev ve mahalle toplantıları yapıldı.

 

 

icon