KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 28°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
15 Şubat 2017 19:14

MHP Kırşehir Teşkilatının Referandum Kararı


MHP Kırşehir Teşkilatının Referandum Kararı

MHP Kırşehir Teşkilatı Referandum da kararını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici, gazetecilere yaptığı açıklamada, referandum da kararlarının ‘Evet’ odluğunu dile getirdi.

Başkan Ekici, yapılacak anayasa değişikliği çalışmalarının MHP’nin süzgecinden geçtiğini ve söz konusu sıkıntılı bir durumun bulunmadığını dile getirdi.

EYALET SİSTEMİ, ÖZERK BÖLGE YOKTUR

“Bazı çevrelerce eyalet sistemi gelecek, özerk bölge olacak, özerk polis sistemi olacak” tamemen asılsız olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Bahçelinin de söylediği gibi, Türk’e Türk yapısına göre geliştirilmiş bir sistem olduğunu söyledi.

Ekici, hükümet şekli değişiyor, rejim değişikliği olmadığını , Cumhuriyete sonuna kadar sahip olduklarını ifade ederek, “Türkiye kurulduğu günden buyana kutsalımız ne varsa hepsine sahip olarak, kutsallarımızdan asla vazgeçmeyerek hareket ediyoruz” dedi.

 

 

KIRŞEHİR TEŞKİLATI ‘EVET’ DİYECEK

MHP’nin oyunun ‘EVET’ olacağına dikkat çeken Arif Ekici, liderleri Devlet Bahçeli’ye güvendiklerini vurguladı.

Ekici, “Sokakta konuşulanlar ile gerçekler aynı değildir. Cumhuriyeti benimseyen herkes Türk milletinin iradesine saygı duymalıdır. Bugün Allah izin verirse Cumhurbaşkanlığı sistemini onaylamak için çalışmalarda bulunacağız. Ülkücü hareket Evet’i destekleyecektir.” sözlerini kullandı.

 

 

icon