03 Nisan 2016

Mahkeme bıraktı, Vali bırakmadı

Mahkeme bıraktı, Vali bırakmadı

Kırşehir’de çıkarıldığı mahkemece tutuklanmayan ve taciz ettikleri iddia edilen bir öğretmen ile bir doktor Kırşehir Valisi Necati Şentürk tarafından açığa alındı.

Kırşehir’de yetiştirme yurdunda kalan ve Kırşehir Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenci olan bir kız öğrenci geçtiğimiz gün karakola giderek öğretmeni A.K.’nin kendisini elle taciz ettiği iddiasında bulundu.

Emniyet ekiplerince yapılan incelemenin devamında öğretmen gözaltına alındı. Öğretmen A.K, kendisine yapılan suçlamaları kabul etmezken, ifadesi alınmasının ardından mahkemeye çıkarılan öğretmen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öte yandan geçtiğimiz hafta içerisinde muayene olmak için gittiği aile hekimliğinde gittiği doktor tarafından elle taciz edildiğini ileri süren bir üniversite öğrencisi şikayetçi oldu. Aile hekimliğinde yaklaşık 10 yıldır görev yapan doktor C.H, gözaltına alınmasının ardından emniyette ifade verdi. Emniyetteki ifadesinde kendisi için ileri sürülen suçlamaları kabul etmeyen C.H, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yaşanan her iki olayın ardından Kırşehir Valisi Necati Şentürk, taciz iddiaları hakkında idari soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında öğretmen A.K ile hekim C.H açığa alındı.

Whatsapp Paylaş
Reklam