22 Mart 2017

Kürşat Zorlu’ya Büyük Ödül

Kürşat Zorlu’ya Büyük Ödül

Kürşat Zoru’ya Türk Dünyası’nın UNESCO’sunda ödül verildi.

Ahi Evran Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kürşat Zorlu’ya Türk Dünyasının UNESCO’su olarak bilinen Uluslararası Türksoy basın ödülü verildi.

Dünya genelinde nevruz kutlamaları yapılırken, Kazakistan’da düzenlenen Nevruz kutlamasında ödül töreni düzenlendi. Farklı coğrafyalardan basın mensupları ve köşe yazarının davet edildiği programda Türksoy basın ödülü Doç. Dr. Kürşad Zorlu’ya verildi.

Türksoy ödül töreninde konuşan Doç. Dr. Kürşad Zorlu, Nevruz gününde, böyle önemli bir günde böyle önemli bir ödül almaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

 

 

2017 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak seçilen Kazakistan’ın Türkistan şehrinde yapılan kutlamalarda, Zorlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Türk dünyasının Unesco’su olarak bilinen, Türk Cumhuriyetlerinin kültür bakanlarının içerisinde bulunduğu bir komitenin bu ödüle beni layık görmesinden dolayı mutluyum. Türk dünyasının her zaman bir bütün olarak hareket etmeye, bütünleştirmeye gayreti göstermeye her zaman devam edeceğiz.” dedi.

Hoca Ahmet Yesevi Türbesi’nin yanında bulunan alanda kurulan çadırlarda, misafirlere Türk milli yemekleri yenirken, spor ve kültür etkinlikleri düzenlendi.

 

 

Whatsapp Paylaş
Reklam