KIRŞEHİR

Çok Bulutlu, 26°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,40 / Satış: 8,43
€ EURO → Alış: 9,94 / Satış: 9,98
28 Mart 2017 13:24

Kocasakal ve Balık Kırşehir’deydi


Kocasakal ve Balık Kırşehir’deydi

 

İstanbul Barosu eski başkanı Ümit Kocasakal ve Eğitim İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Balık Kırşehir’de açıklamalarda bulundu.

Referandum çalışmaları kapsamında Kırşehir’e gelen Kocasakal ve Balık ilk olarak CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin’i ziyaret etti. Parti İl Başkanlığında partililerle bir toplantı yapan heyet, referandum süreci hakkında bilgiler verdiler.

 

 

CHP İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Şehri Gül Düğün Salonunda çok sayıda vatandaş ile biraraya gelen heyet burada 16 Nisan’da yapılacak olan referandum süreci hakkında bilgiler vererek, yeni sistemi anlattılar.

Burada konuşan İstanbul barosu eski Başkanı Ümit Kocassakal,  Kırşehir’de olduğu gibi Türkiye’deki MHP’li muhaliflere teşekkür ederek başladı sözlerine. Kırşehir’i ve ülke de bir çok ili gezdiklerini aktaran Kocasakal, yaşanan süreci ve anayasa değişikliğindeki yanlışları belgeler halinde anlattıklarını dile getirdi. Evet diyenin de hayır diyenin de olduğunu olacağına vurgu yapan Kocasakal, kimsenin kimseye evet yada hayır dediği için kırmaması gerektiğini söyledi.

 

 

Referandum sürecinde daha önce yan yana gelmemiş olan farklı siyasi görüşteki grupların bir araya geldiklerini ifade eden Kocasakal, bunun önemli bir anlamı olduğunu vurgulayarak, “CHP, Demokrat Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi bunların hepsi hayır diyor. Şimdi bunların hepsi terörist mi? Evet diyecekler, ne için evet dediklerini nasıl evet dediklerini bir bilsinler, ayrıca neye hayır dediklerini de bir bilsinler. Yanlış karar almasınlar.” dedi.

 

 

Kocasakal, “Referandum da hayır çıkarsa da evet çıkarsa da herhangi bir parti kazanmış olmayacak, Ya Türkiye kazanacak yada Türkiye kaybedecekdir.” dedi.

 

 

icon