KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
14 Nisan 2017 20:27

Kırşehirli Eski Bakan Kararını Açıkladı


Kırşehirli Eski Bakan Kararını Açıkladı

 

Kırşehirli eski bakan Ramazan Mirzaoğlu, 16 Nisan’da yapılacak referandum için kararını açıkladı.

1999 seçimlerinde MHP’den Kırşehir Milletvekili olarak meclise giren ve 57. Hükumette Devlet Bakanı olarak görev yapan ve Denizcilik, Meteoroloji ve TSE’den sorumlu Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, 2005 yılında yapılan genel başkanlık seçimlerinde de aday olmuştu.

Mirzaoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için yapılacak referandumunda nasıl oy kullanacağını açıkladı.

 

 

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli ve ekibinin aksine referandumda “Hayır” oyu kullanacağını açıklayan bir çok isim gibi Ramazan Mirzaoğlu’da bu bölüme katıldı.

Eski bakan Mirzaoğlu, yaptığı açıklamada “Yürütme, yasama, yargı yetkisinin tek adama verilecek olması nedeniyle referandum da hayır diyorum” ifadelerini kullandı.

Kırşehirli Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu kişisel sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada , 16 Nisan’da yapılacak referandum da hayır oyu vereceğini vurguladı.

 

 

Mirzaoğlu, “Halk oylamasında meclis kararı aldı. Hayır diyenlerin de evet diyenlerin de saygınlığı var, saygımız var. Ancak bir kısım devlet yetkililerinin HAYIR diyecekler için yok Fetö’çü, yok PKK’cı diye yaftalaması bühtandır. Bu bakımdan ve yürütme, yasama, yargı yetkisini tek adama verecek yeni anayasaya HAYIR diyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

icon