06 Aralık 2013

Kırşehir’in Öğretmeni, Edirne’den Aday

Kırşehir’in Öğretmeni, Edirne’den Aday

Kırşehir’in Öğretmeni, Edirne’den Aday

Kırşehir de uzun süre öğretmenlik yapmış olan Ahmet Günşen, Edirne’den AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı.

Dün İstanbul da Aday tanıtım programı yapan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açıklamış olduğu iller arasında Edine de var. Başbakan Erdoğan, Edirne’de uzun dönem Kırşehir de öğretmenlik yapmış olan Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Günşen’in aday gösterileceğini belirtti.

1990-2000 yılları arasında Kırşehir de görev yapmış olan ve Edirne Belediye Başkanlığı Görevi için Aday gösterilen Ahmet Günşen’e Kırşehir Haberci ailesi olarak başarılar diliyoruz.

Ahmet Günşen kimdir?

1962 yılında, Edirne’nin İpsala ilçesine bağlı Turpçular köyünde doğdu. Uludağ Üniversitesi Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümü’nü bitiren Günşen, bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra Gazi Üniversitesinin açtığı sınavı kazanarak Kırşehir Eğitim Fakültesine öğretim görevlisi olarak atandı (1988).

Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Türk dili” bilim dalında yüksek lisans yapan Günşen, 1994 yılında Prof. Dr. Tuncer Gülensoy’un danışmanlığında hazırladığı ve 2000 yılında da Türk Dil Kurumunca yayımlanan Kırşehir ve Yöresi Ağızları (İnceleme-Metinler-Sözlük) başlıklı teziyle Türk dili doktoru oldu.

Kırşehir Eğitim Fakültesi bünyesinde açılan Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümüne Yrd. Doç. unvanıyla bölüm başkanlığı yapan Günşen, 2002- 2005 yılları arasında Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi (Hacıbektaş Şubesinden sorumlu) Müdür Yardımcılığı, 6 Ekim 2003-13 Ekim 2006 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Hacı Bektaş Veli Meslek Yüksekokulu (kurucu) Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

22 Kasım 2005’te Doçent olan Günşen, 2009’dan beri Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Yeni Türk Dili Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Prof. Dr. Ahmet Günşen, evli ve biri erkek, ikisi kız olmak üzere, üç çocuk babasıdır.

Whatsapp Paylaş
Reklam