KIRŞEHİR

Kar Yağışlı, 6°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,15 / Satış: 8,18
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71
29 Kasım 2013 15:00

Kırşehir’in Kent Parkı Su Tutmaya Başladı


Kırşehir’in Kent Parkı Su Tutmaya Başladı

Kırşehir’in Kent Parkı Su Tutmaya Başladı

Kırşehir ikiz arası bölgesinde yapılan Kent Parkı su tutmaya başladı.

Kırşehir Belediyesi’nin Çılgın Projesi olan İkizarası Kent Parkı’nın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu ve Kırşehir’i tamamıyla sosyal yönden geliştirecek, değiştirecek olan İkizarası Kent Parkı çalışmaları hızla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında; gölette su tutulmaya başlandı. Proje kapsamındaki iki adet yapay adalardan büyük adada bulunan ada restoranın yapımı da tamamlandı. Gözlem kulesi, spor merkezi, satış birimleri, wc’ler, kiosklar, satış birimleri ve mescit gibi mimari yapıların kaba inşaatları tamamlandı ve cephe kaplamaları kompakt laminant yapılarak park alanı ile bütünleşerek estetik bir görünüme sahip oldu.

Bütün bu çalışmaların yanında Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından Kırşehir Kent Parkın mükemmel bir bitkisel dokuya sahip olması için çeşitli ağaç dikimlerine başlandı. Bu ağaçlardan bazıları çınar, ıhlamur, süs eriği, gladitsia ve mavi servi ağaçlarıdır. Kent Parkımız çeşitli bitki türleriyle zengin bir doğal görünüme sahip olacak.

Kırşehirlilerin merakla beklediği, İkizarası Kent Parkı yapımına hızla devam ediliyor diye belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir Kent Parkı 120.000 m2 lik alanı ile Kırşehir’in en büyük ve en gösterişli parkı olma özelliğini taşıyor. Çok şükür gölette su tutulmaya başlandı.Diğer inşaat çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Yakında haklımızın hizmetine sunacağımız Kırşehir Kent Parkı ,örneklerine yurt dışında rastlayabileceğimiz imkânlara sahip olacak. Kırşehir Belediyesi tarafından kötü görünümünden kurtarılarak yoğun ağaç ve bitki örtüsü ile kaplı; bünyesinde yürüyüş alanları, sportif faaliyetlerin yer aldığı ve dinlenme alanları olan, büyük ölçekli bir gölete de sahip olacak dev bir park haline getirilecek. Park içerisinde yer alan gölette kayıklarla vatandaşlarımız keyifli zamanlar geçirebileceklerdir. Alışılagelmiş park anlayışının ötesinde her şeyi ile Kırşehir’in yeni yüzünü yansıtacak olan Kırşehir Kent Parkı; Kırşehir gibi Anadolu bozkırında yer alan kentlerin, suya olan özlemini giderebilecek büyük bir proje ilk kez şehrimizde hayata geçirilecek. İkizarası Kent Parkı projemiz Kırşehir için hem sosyal hem de kültürel aktivitelerin olduğu su ve yeşilin birleştiği çok güzel bir alan olacak. Kırşehirli vatandaşlarımız hem yazın hem de kışın hoşça vakit geçirebilecek bir sosyal alana sahip olacaklar.

kent-parki-2-kirsehirhaberci

kent-parki-3-kirsehirhaberci

kent-parki-4-kirsehirhaberci

kent-parki-5-kirsehirhaberci

icon