24 Nisan 2017

Kırşehir’in cadde ve sokakları değişiyor

Kırşehir’in cadde ve sokakları değişiyor

 

Kırşehir Belediyesi tarafından kentin silueti değiştiriliyor.

Kırşehir’in vitrini olan Cacabey Meydanı ve çevresi, Lise Caddesi, Ankara Caddesi ve Terme Caddesi genelindeki binaların fiziki görünümlerini iyileştirecek bir dönüşüm başlatıyor.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Cacabey Meydanı Cephe Düzenlemesi çalışmamızda ilk bina Ziraat Bankası bitmek üzere, İnşallah meydan daha da güzelleşecek. Kırşehir’in vitrini olan Cacabey Meydanı ve çevresi, Lise Caddesi, Ankara Caddesi ve Terme Caddesinde şehrimize yakışan bir kimlikte cephe düzenlemeleri projesini hazırladık ve cephe düzenlemesi yapacak hemşerilerimizin kullanımına sunduk.Her caddenin kimliğinin ve ihtiyaçlarının farklı olduğunu göz önünde bulundurarak profesyonel bir ekiple hazırladığımız cephe düzenlemesi projemiz ile caddelerimizin daha nezih bir görüntüye sahip olması amaçlanmıştır. Dış cephe ve yalıtım çalışması yapılarak görsel anlamda kirliliğe sebep olan binaların dış cephelerinin yenilenecek” dedi.

 

 

Kırşehir Belediyesi olarak görsel kirliliğe izin vermediklerini, daha önce birçok mahallede gerçekleştirilen dış cephe yenilenme çalışmasının bu yıl Ana caddelerde devam ettiğini belirten Başkan Bahçeci “Kırşehir, kültür, tarih ve cazibe merkezidir. Bu açıdan şehrin aynası sayılan ana cadde ve bulvarda, çarşı içerisinde, Dış Cephe projesi kapsamında Ana caddelerdeki binalar renk cümbüşüne, görsel kirliliğe ve tabela kirliliğine son veriyoruz. Çevresi ile bütünleşen pırıl pırıl bir ortam oluşturuluyor. Böylesine güzel, anlamlı ve hayırlı bir hizmeti yerine getirdik.Çalışmalarımız sırasında bizleri anlayışla karşılayacak ev sahiplerine, esnaf kardeşlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

Whatsapp Paylaş
Reklam