21 Haziran 2016

Kırşehir’e yeni hastane ek binası

Kırşehir’e yeni hastane ek binası

Sağlık alanında atağa geçen Kırşehir, Tıp Fakültesi’ne 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde öğrenci alımına başlayacak olması ve öğrencilerin eğitim göreceği morfoloji binasının yatırım programına alınmasının ardından Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’dan yeni bir müjdeyi daha aldı.

Kırşehir’e kazandırılacak olan yeni bir hastane ek binasının yapılacağı alan netleşti. Yeni hastane ek binası, eski devlet hastanesi arazisine yapılacak. Hastane ek binasının yerinin netleşmesiyle birlikte proje çalışmalarına bu yıl başlanacağı duyuruldu.

Arslan ve Çetinkaya’nın hastanenin projesine başlayacaklarını duyurmaları ardından yeni hastanenin nereye yapılacağı merak konusu olmuştu. Bu süre içerisinde birçok alternatifi değerlendiren milletvekilleri son olarak Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptıkları görüşmenin sonucunda yeni hastane ek binasını eski devlet hastanesinin alanına yapacaklarını açıkladı.

Açıklamada, “En az 250 yataklı yapmayı planladığımız yeni hastane ek binasının Kırşehir’in ihtiyaçlarıyla birebir örtüşecek biçimde uyuşması için çalışmalarımız devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları anda hastaye en kolay şekilde ulaşabilmeleri üzerinde titizlikle durduğumuz konularda bir tanesidir. Bu kapsamda, vatandaşlarımızın bundan önce de kullandığı ve kolayca ulaşabilecekleri eski devlet hastanesi alanının uygun olacağını düşündük. Araziyi netleştirmenin ardından da hastane projesinin Kırşehir’in tüm ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde yapılması ve vatandaşlarımıza konforlu bir biçimde hizmet verilmesi için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. ” ifadeleri kullanıldı.

 

Whatsapp Paylaş
Reklam