KIRŞEHİR

Gök Gürültülü, 20°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,42 / Satış: 8,46
€ EURO → Alış: 9,95 / Satış: 9,99
24 Nisan 2017 15:13

Kırşehir’deki olaylarda Flaş Gelişme


Kırşehir’deki olaylarda Flaş Gelişme

 

Kırşehir’deki olaylarda flaş bir gelişme yaşandı.

Kırşehir’de 2015 yılı Eylül ayında yaşanan olaylarda kentte bir çok iş yeri yakılmış, yıkılmış ve zarar verilmişti. Yaşanan olaylar için ise Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi tarafından davalar açılmış, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, zarar verme, iş yeri ve konuta zarar vermek gibi suçlardan işlemler yapılmıştı.

Kırşehir’de Asliye Ceza ve Ağır Ceza mahkemelerin de davalar açılmış, 6 tutuklu 16 sanık bir mahkemede, 10 tutuklu 42 sanık ise başka bir mahkeme de toplam 16 tutuklu 58 sanık yargılanıyordu. Davalarda ilerleyen duruşmalarda ise tüm tutuklu sanıklar tahliye edilmişti.

 

 

 

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmalar devam etmesi ile en son yapılan duruşmada tutuksuz sanık ve taraf avukatları duruşmaya katıldı. Kırşehir’de yaşanan olaylar hakkında tutuksuz sanık adına söz alan avukat Bülent Demirbaş, Kırşehir’de yaşanan olaylar ile ülke de yaşanan bazı olaylara tekrar bakılması gerektiğini savundu.

Ülke de yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de birçok polisin görevden alındığını söyleyen Demirbaş, bazı kamera görüntülerinde polis memurunun kitabevini yakan genci öptüğü, sarıldığı, görüldüğünü, o polislerin FETÖ’den açığa alınıp alınmadıklarını öğrenilmesini istedi.

 

 

Avukatları dinleyen mahkeme heyeti olay günü görevde bulunan polislerden FETÖ’den ihraç edilenlerin olup olmadığını tespit edilmesini istediği, Kırşehir Emniyet Müdürlüğünden konu hakkında bilgi istendiği öğrenildi.

Duruşma 27 Haziran’a erteledi.

 

icon