KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
02 Ocak 2017 20:07

Kırşehir’de Teşvik Yasasında son durum


Kırşehir’de Teşvik Yasasında son durum

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yurdal Şahin’in katılımıyla ‘Yeni Teşvik Yasası’ ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kırşehir TSO öncülüğünde düzenlenen ve çok sayıda yatırımcının katıldığı yeni teşvik yasası bilgilendirme toplantısında Kırşehir TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu konuştu.

Yeni Yatırım Teşvik Bölgeleri içerisinde 4. Bölge’de yer alan Kırşehir’in ekonomik gelişimine çok önemli katkı sağlayacağına inandığını dile getiren Ekicioğlu, yatırımcıları kente yatırım yapmaya teşvik edecek olan Yeni Teşvik Sistemi konusu hakkında Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yurdal Şahin deneyim kazanacaklarını dile getirdi.

Kırşehir’de 2016 yılı içerisinde Ekim ayına kadar Teşvik Uygulama Sistemi’nden yararlanan sektör ve firmalar hakkında bilgi veren Ekicioğlu, “Kırşehir’de 2016 yılında, Teşvik Uygulamaları Sisteminden; enerji sektöründe faaliyet gösteren 18 firma, eğitim alanında faaliyet gösteren 2 firma, 1’i makina 1’i de demir-çelik olmak üzere imalat sektöründe faaliyet gösteren 2 firmanın yararlandığını ifade etti.

Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yurdal Şahin, Ekicioğlu teşekkürlerini iletti.

 

 

icon