KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 23°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
18 Nisan 2017 11:03

Kırşehir’de Kutlu Doğum Coşkusu


Kırşehir’de Kutlu Doğum Coşkusu

 

Kırşehir’de Kutlu Doğum Haftası coşkuyla kutlanıyor

Kırşehir Cacabey Meydanında yapılan Kutlu Doğum Haftası programında ilk olarak Vali Necati Şentürk ve İl Müftüsü Osman Arslan’nın katılımı ile Terme Caddesi boyunca Mehteran Takımı eşliğinde yürüyüş yapılırken, çevre esnaflara Kuran-ı Kerim ve gül dağıttılar.

Cacabey Meydanında düzenlenen programda Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahiler okundu. Günün anlam ve önemine ilişkin naatlar, şiirler ve gazeller seslendirildi. Hafta boyunca yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller takdim edildi.

Cacabey Meydanını dolduran Kırşehirlilere konuşan Vali Şentürk, bu yıl Kutlu Doğum Haftasında “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temasıyla kutlandığını belirtti.

 

 

Şentürk, “Allah, bir nur yarattı ki o nura Muhammed’in Nuru’ dedi. Uğruna kainatın yaratıldığı, sevgililerin sevgilisi, gönlümüzün tabibi Hz. Muhammed’e selamlar olsun. Kainatın yaratılmasına sebep olan habibler habibine salat ve selam olsun. Güzel ahlakı anlamak üzere gönderilen Hz. Muhammed’in hayatını kendimize örnek almalıyız. Ahlak sembolü Peygamberimizi çok özlüyoruz. O’na olan aşkımızı ifade bile edemiyoruz. Sevgililer sevgilisinin aşkını ve muhabbetini gönüllere işlemek için bu organizasyonları düzenliyoruz.” dedi.

 

 

Peygamber sevgisinin önemli olduğuna vurgu yapan, ” Bizler O’na itaat etmeli, O’na inanmalı ve O’nu çok sevmeliyiz. Sevgili Peygamberimizi anarak ve O’nun yolundan giderek O’nu kendimize her yönüyle örnek almalıyız. Ancak bu şekilde mutlu ve huzurlu bir hayat elde edebiliriz. Bu kapsamda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren bütün öğrencilerimizi de tebrik ediyorum. Cacabey Meydanını dolduran siz değerli Kırşehirlilerin ve bütün İslam âleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyorum.”sözlerini kullandı.

 

icon