KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39
02 Mayıs 2017 13:51

Kırşehir’de Jeotermal Enerji Çalıştayı


Kırşehir’de Jeotermal Enerji Çalıştayı

 

Kırşehir’de 1. Jeotermal Enerji Çalıştayı yapılacak.

Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir’de 1. Jeotermal Enerji Çalıştayı programı düzenleyerek, Jeotermal de marka olma yolunda ilerleyen Kırşehir’de önemli bir çalışmayı hazırlıyor.

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında tarım ve jeotermal alanında pilot üniversite seçilerek bölgesine fayda sağlamayı amaçlayan Ahi Evran Üniversitesi, ÜNIKOP ile birlikte yeni projeler yapmaya hazırlanıyor.

10 Mayıs 2017 tarihinde üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan çalıştay da ülkedeki jeotermal enerji potansiyelinin etkin olarak değerlendirilmesini sağlamak, jeotermal enerji sektöründeki yeni gelişmeleri sunmak, jeotermal alanındaki yatırımlarda arz talep dengesini tartışmak, jeotermal enerji yatırımlarında kurumlar arası işbirliğini geliştirmek ve jeotermal enerjinin kullanımında karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerilerini tespit etmek amacıyla 1. Jeotermal Enerji Çalıştayı düzenlenecek.

Çalıştay oturumları Mühendislik, Ziraat ve Sağlık olmak üzere üç ana başlıkta ve aşağıda verilen kapsamda gerçekleştirilecektir.

Çalıştay düzenleme kurulu Doç. Dr. Harun Çiftçi başkanlığında oluşurken, çalıştayda Dr. Toros Özbek Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğinden, Prof. Dr. Mustafa Afşin Aksaray Üniversitesinden, Dr. Dursun Aydın Uluslararası Hasta Hizmetleri Derneğinden, Prof. Dr. A. Nafi Baytorun Çukurova Üniversitesinden katılarak programda konuşmalar yapacaklar.

 

icon