KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 29°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,44 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,94 / Satış: 9,98
19 Nisan 2017 14:22

Kırşehir Şehidine ağlıyor


Kırşehir Şehidine ağlıyor

 

Kırşehirli polis memuru Saadettin Demir’in acı haberi üzerine sevenleri ağlıyor.

46 yaşındaki Saadettin Demir, Tunceli deki helikopter kazasından 12 kişi ile birlikte şehit oldu. Helikopterdeki 7 polis, hakim, asker ve 3 teknik personel vardı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, 12 kişinin şehit olduğu helikopter kazasının, bölgedeki olumsuz hava şartlarından düştüğünü belirtti.

 

 

Kırşehir nüfusuna kayıtlı 46 yaşındaki Saadettin Demir’in evli olduğu eşi Sevcan Demir’in de geçici görevle öğretmen olarak İstanbul’da bulunduğu öğrenildi. Demir’in 2 erkek evladı vardı. Şehidin kısa süre önce de babasını kaybettiği ifade edilirken, Kaman’ın Yeni Yapan Köyünde bulunan annesine de acılı haber verildi.

Şehit Saadettin Demir’in Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu hayranı olduğu, mezarını ziyaret ettiği ve fotoğraflar çektirdiği de aktarıldı.

 

CENAZE NAMAZI PERŞEMBE GÜNÜ

 

Şehit Saadettin Demir’in naaşının Elazığ’da yapılan törenin ardından Ankara’ya hava yolu ile gönderileceği ve buradan da Kırşehir’in Kaman ilçesinde getirileceği belirtti. Kaman Çarşı caminde perşembe günü öğlen namazına mütakip kılınacak cenaze namazı ile köyü Yeni Yapan’da defnedileceği öğrenildi.

 

 

icon