KIRŞEHİR

Gök Gürültülü, 20°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,42 / Satış: 8,46
€ EURO → Alış: 9,95 / Satış: 9,99
05 Nisan 2017 21:47

Kırşehir OSB’ye Bin Kişilik Cami


Kırşehir OSB’ye Bin Kişilik Cami

 

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesine bin kişilik cami yapılıyor.

Kırşehir’de hayırsever iş adamları Adnan Naci Uygur ve Bekir Uygur tarafından anne ve babaları Sariye-Hasan Uygur adına yaptırılan caminin temel atma törenine gerçekleştirildi.

Organize Sanayi Bölgesine yaptırılan caminin temel atma törenine Vali Necati Şentürk, Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Avkapan, daire müdürleri, iş adamları, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Temel Atma Töreninde konuşan Vali Şentürk, Kırşehir’in ekonomik kalkınması açısından son derece önemli olan Organize Sanayi Bölgesinde böylesine güzel bir caminin temelinin atılmasını manidar bulduğunu söyledi. Şentürk, “Temelini attığımız cami de sanayi esnafımızı, iş adamlarımızı manevi iklimde buluşturacak. Organize Sanayi Bölgemizdeki işletme sahiplerine hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.” dedi.

 

 

Milletvekilimiz Mikail Arslan ise “Sanayi, bizim maddi; camiler de manevi kalkınmamız. Camiler vatandaşlarımızın manevi ortamda buluşma ve huzur bulma noktasıdır. Bunun gibi hayır işlerinin devamını iş adamlarımızdan temenni ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir için önemli bir konumda olan bölgenin eksikliklerinden biri olan camiyi inşa eden iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Sanayicimizin daha çok kazanması, daha çok hayır işleri yapmalarına vesile olur.” dedi.

 

 

Hayırsever iş adamı Adnan Naci Uygur ise Sariye-Hasan Uygur Camisi temel atma törenine katılanlara teşekkür ederek, caminin bin kişinin aynı anda namaz kılabileceği, çift minareli, çift şerefeli ve üç adet kemer kubbeden oluşan bir cami olacağını belirtti. Uygur, caminin 2018 yılında tamamlanarak ibadete açılmasını planladıklarını da sözlerine ekledi.

 

 

icon