KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 18°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
18 Ocak 2017 18:48

Kırşehir Kent Konseyi Toplandı


Kırşehir Kent Konseyi Toplandı

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Kent Konseyi’nin Genel Kurul Toplantısına katıldı.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya ayrıca Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, daire müdürleri, Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile konsey üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Şentürk, Ahiler diyarı Kırşehir’in bölge illeri arasında en canlı, en hareketli, en sosyal il olduğunu ve kültürel faaliyetlerin en fazla yapıldığı ilin de Kırşehir olduğunu söyledi.

Şentürk, “Ahiler, kurdukları orta sandıkla, iflas eden esnafa yardım ederlermiş. Böylesine büyük bir medeniyet olan Ahiliğin memleketi Kırşehir her şeyiyle bir marka şehir olma yolunda ilerliyor. Marka kent olmak için de kent kültürünün oluşması gerekir. Kırşehir modern bir kenttir. Biz de vatandaşlarımızın daha rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamaları için hizmetler yürütüyoruz. Bu duygularla, Kırşehir Kent Konseyi’ne çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de ise burada yaptığı konuşmada, “Kırşehir’de günübirlik değil, uzun yıllar sürecek şekilde ileriye dönük yatırımlar yapıyoruz. Kırşehir Kent Konseyi de çalışmalarıyla her zaman yol gösterici olmuştur. Kırşehir Kent Konseyi’nin yeni yönetimine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül’ün de Kırşehir’de yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler vermesi ile toplantı son buldu.

 

icon