KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 18°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
21 Ocak 2017 17:40

Kırşehir Belediyesinden Şefkat Eli


Kırşehir Belediyesinden Şefkat Eli

Kırşehir Belediyesi şefkat eli projeli kapsamında çalışmalarına devam ediyor.

Sosyal ve Kültürel projeleriyle de Türkiye’ye örnek olan Kırşehir Belediyesi, kimsesiz vatandaşlara şefkat elini uzatmaya devam ediyor.

Şefkat eli ve Gönül dağı projeleri ile yardım elini uzatan Kırşehir Belediyesi’nin uygulaması büyük takdir topluyor.

Sosyal belediyecilik ilkesiyle ihtiyaç sahiplerinin her an yanında olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,”Aile Yaşam Merkezimizin gerçekleştirdiği “Gönül Dağı “ projesi ile yalnız ve yaşlı kişilere, Şefkat eli projesi ile de Öksüz ve parçalanmış aile çocuklarına ulaşarak onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. . İstiyoruz ki kimse evsiz, yuvasız, ilgisiz kalmasın ancak bu şekilde yaşayan vatandaşlarımıza sahip çıkmak bizim görevimizdir” dedi.

Paylaşmanın, yardımlaşmanın, birilerinin yüreğine dokunmanın en güzel örneğini Peygamber Efendimiz bir Hadisi Şerifinde “Veren el alan elden üstündür” diyerek belirtmiştir. Ne kadar paylaşırsak o kadar çoğalır mutluluklarımız, o kadar zenginleşir hayatımız, sevinçlerimiz. Biz de paylaşarak, vererek, birilerinin kalbine, ruhuna dokunarak sorunlarımızın daha azalacağını, mutlulukların daha da artacağını düşünüyoruz.” dedi.

 

 

icon