KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39
01 Mayıs 2017 17:39

Kırşehir Belediyesi çocukları güldürdü


Kırşehir Belediyesi çocukları güldürdü

 

Kırşehir Belediyesi 3.Geleneksel Çocuk Şenliği yoğun bir katlımla düzenlendi

Kırşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.’si düzenlenen çocuk şenliği Masal Park’ta yapılırken, katılım yoğun oldu.

Aşıkpaşa Masal parkında düzenlenen şenliklere aileleriyle birlikte gelen Kırşehir’li çocuklar eğlence ve neşe dolu bir gün geçirdi. Aşıkpaşa Masal Parkında kurulan platformda gün boyunca şarkılar çaldı, çocuklar için yarışmalar, animasyon gösterileri düzenlendi. Ayrıca yüz boyama, macunlar,bayraklar ve balonlar dağıtıldı. Masal Park’ında yapılan kutlamalara çocuklar kadar büyüklerde ilgi gösterdi.

 

 

Aşıkpaşa Masal Parkında düzenlenen Çocuk Şenliğinde; Çocuk Korosu, Palyaço Etkinlikleri, Yüz boyama Etkinliği, balon, Resim Sergisi, İlizyon Gösterisi, Tiyatro Gösterisi, Halk Oyunları Gösterisi,Sürpriz Hediyeler,Parmak Boyama, bayrak dağıtımı, çeşitli yarışmalar ve müzik eğlence programının yer aldığı bir etkinlik düzenlendi. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Çocuklarımız her şeyimiz çocukların mutlu olması, onların iyi yetişmesi, iyi eğitim alması, kendilerine öz güvenlerinin olması bizim en büyük arzumuz ve isteğimiz. Şenliğimizde çocuk tiyatromuz var, çocuk koromuz var. ” dedi.

 

 

Bahçeci, “Hacivat , karagöz var ve iliz yon gösterilerimiz var. El boyaması, yüz boyaması gibi, balon dağıtımı, şeker dağıtımı, elma şeker dağıtımı gün boyunca burada çocuklarımızın hem güzel şekerle, güzel bir gün geçirmeleri hem de aynı zamanda yapılan etkinliklerle çocuk korosu söylediği müzik ile Hacivat, karagözle eski kültürümüz ile tarihimiz ile önemli yere sahip değerlerimizle burada tanımları açısından son derece önemli zaten bu parkı yapmadaki amacımız biliyorsunuz Türk tarihindeki masal kahramanlarını burada tanıtmak bu parka gelerek aynı zamanda bu masal kahramanlarını burada görmüş oluyorlar.” dedi.

 

icon