KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 18°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
01 Ocak 2017 1:14

Karakaya, akademisyenlerle biraraya geldi


Karakaya, akademisyenlerle biraraya geldi

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında pilot üniversite seçilme sorumluluğunu birimler ve akademisyenlerle paylaşmaya devam eden Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda akademik personel ile bir araya geldi.

Tarım ve jeotermal alanında pilot üniversite seçilmemizin ardından bu alanda yapılacak çalışmalarda üniversitede görev yapan tüm personelin bu sorumluluğu yüklenmesi gerektiğinin altını çizen Karakaya konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Üniversitemizin tüm çalışanları bu sürecin bir parçası olmak zorunda. Bu proje umutla başlayan bir proje ve umutla sonuçlanmalı. Yeni umutlar bizi hep tedirgin ediyor. Bu algıyı yıkmamız gerekir.”

Ülkemizin yaşadığı zor günlere de değinen Karakaya sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Öğrenciler üzerine çok eğilmemiz lazım. Hassas davranmadığımız öğrencilerimiz belli bir kesim tarafından zalim düşüncelerle üstümüze salındı. Süreçlere dikkat etmeliyiz. On yıl sonra bu gençler başkalarının elinde olabilir. Gençleri geleceğe yetiştireceğiz ve onlara en yakın biz olacağız.”

Karakaya, hedeflerin ve yöntemlerin belirlenmesine yönelik açıklamalarda bulundu. Önemli bir kültüre sahip olduğumuzu vurgulayan Rektör Karakaya, “Bu kültürün varisleri olarak bir sonraki nesile devredecek miras bırakmalıyız.” dedi.

icon