KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 28°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
21 Ocak 2017 17:51

Kapısı olmayan kantin


Kapısı olmayan kantin

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, işletmecisi olmayan kantinde alış-verişlerini kendileri yapıyorlar.

Vali Necati Şentürk, Ortaokuluna yaptığı ziyarette, öğrencilerin bu alışverişine eşlik etti ve öğrencilerin bu asil hareketlerinin diğer okullara da örnek olduğunu söyledi.

Öğrencilerin, hiçbir zorlama olmadan bu davranışı gönüllerinden gelerek yaptığını belirten Şentürk, “Ömer Halisdemir ne kadar mert, kahraman, asil ve dürüst ise; bu okuldaki öğrenciler de okulun ismine layık bir şekilde hareket etmektedirler. Okulun kantininde işletmeci ve kasiyer yok. Öğrenciler ihtiyaçlarını kendileri alıyor, ürünün parasını eksiksiz bir şekilde kasaya kendileri koyuyor ve para üstünü de kendileri alıyorlar. Bu asil ve örnek bir davranıştır. Bu, okulun ismi olan Kahraman Ömer Halisdemir’e yakışan bir davranıştır. Öğrencileri buna zorlayan hiç kimse yok. Öğrenciler bu davranışı, bu dürüstlüğü kendileri içinden gelerek yapmaktadırlar. Kantin zarar etmiyor, kâr ediyor. Kantinin kapısı da yok, kantinci de yok. Kantine kilit vurulmuyor. Bu uygulama eğitim stratejisi açısından çok güzel ve doğru işleyen bir uygulamadır. Bu asil davranışı öğrencilere aşılayan değerli büyüklerine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, Ömer Halisdemir’e de Allah’tan rahmet diliyorum. Ayrıca, öğrenciler sınıflara kumbara koymuşlar. Kumbarada biriken paraları ilimizde yaşayan ve durumu iyi olmayan göçmen çocuklara ulaştırıyorlar.” dedi.

 

 

icon