KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
07 Şubat 2017 20:35

İl Genel Meclis’ten Vefa Örneği


İl Genel Meclis’ten Vefa Örneği

Kırşehir protokolü, 1989-2014 yılları arasında kentte görev yapan İl Genel Meclisi Başkanları ve Meclis Üyeleri için düzenlenen plaket törenine katıldı.

Mustafa Taş İl Genel Meclis Salonunda düzenlenen törene Vali Necati Şentürk, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, İl Genel Meclis Başkanı Barboros Dulkadiroğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Genel Meclis üyeleri ile daha önceden görev yapmış İl Genel Meclisi Başkanları ve Meclis Üyeleri katıldı.

Törende konuşan Vali Şentürk, geçmişte hizmeti bulunanları unutmamanın, onları yad etmenin, onlara saygı göstermenin ve onların hatıralarını canlı tutmanın günümüzde hizmetin devamlılığını sağlamada önemli roller üstlendiğini söyledi.

Geçmiş zamanda İl Genel Meclisinde görev başkanlara ve üyelere verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ettiğini belirten Şentürk, “Geçmişte hizmeti bulunanlara karşı vefalı olunmalıdır. Vefasızlık bizlere yakışmaz. Şeyh Edebalı’nın da dediği gibi, Ey Oğul! Şimdi Beysin, bundan sonra küskünlük, kırgınlık bize ama yumuşaklık sana; öfke bize, hoşgörü sana; hata yapmak bize, affetmek sana. Görev başında olanlar, geçmişte görev yapan büyüklerini unutmamalıdır. Vefasızlık yapanlara vefa gösterilmez. Bizler de geçmişte Kırşehir’e hizmet etmiş olan 47 büyüğümüzü unutmadık, bugün onları şereflendirmek adına burada toplandık. Onların tecrübelerinden en güzel şekilde istifade edeceğiz.” dedi.

 

Milletvekili Mikail Arslan da yaptığı konuşmada, “Kardeşlik şehri Kırşehir’de eski ve yeni Meclis Üyelerimizin bir araya gelmesi çok anlamlıdır. Ahilik de bunu gerektirmektedir. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Kırşehir’i daha güzel bir şehir haline getireceğiz. Kırşehir hızlı yönetim ilkesi çerçevesinde İl Özel İdaresi ile birlikte kaliteli hizmetlere imza atmaktadır. Bu hususta başta Sayın Valimiz yapılan hizmetlerin yakın takipçisi olmaktadır. Sayın Valimize buradan çok teşekkür ediyorum. Kendisi, gerçekten Kırşehir için büyük çaba sarf ediyor.” dedi.

Milletvekilimiz Salih Çetinkaya ise, “Devletimizin bekası ve geliştirilmesi, milletimizin varlığı ve devamı, insanlığın gerçek saadeti için omuzlarımıza yüklenen ulvi sorumluluğun bilincindeyiz. Görevimizdeki her türlü zorluklara rağmen bizler için önemli olan kentin ve hemşerilerimizin huzurunu sağlamak ve hizmetler getirmek. Bunun bilinci ve sorumluluğu içerisindeyiz. Bugün bu güzel günde hiç bir siyasi parti ayırt etmeksizin Kırşehir’e hizmet için yarış içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyelerine plaketleri takdim edildi.

 

 

icon