KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 31°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70
11 Temmuz 2013 18:18

Hububat Operasyonu


Hububat Operasyonu

Kırşehir Başta Olmak Üzere 7 ilde Hububat Operasyonu

Hububat üreticilerinden aldıkları ürünleri, parasını ödemeden, başkalarına satarak dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen 7 kişi, gözaltına alındı.

Kırşehir’de, diğer illerdeki hububat üreticilerinden aldıkları ürünleri, parasını ödemeden üçüncü kişilere satarak dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen 7 kişi, polis tarafından gözaltına alınıp, Adliye’ye sevk edildi. Şüphelilerin 450 ton hububat karşılığı 300 bin lira haksız kazanç elde ettikleri belirlendi.

Balıkesir Emniyeti Asayiş Şubesi ekipleri, Tokat, Ankara, Konya, Aksaray, Kırıkkale, Uşak ve Kırşehir gibi illerde hububat satıcıları ile irtibat kuran, ellerinde bulunan arpa, buğday, mısır, kepek ve un gibi ürünleri mal tesliminde parasını vermek üzere satın alan, ancak ödeme yapmayan şüphelilerin peşine düştü. Şüphelilerin, anlaşma yaptıkları hububat satıcılarına, uzun yıllardır bu sektörde ticaret yapan köklü firma olduklarını söyleyerek, güvenlerini kazandıkları belirlendi. Diğer illerden ürünleri getiren satıcıların, hububatı önceden belirlenen boşaltma noktalarına götürdükleri, bu arada yemek, çay, bankadan para çekme gibi bahanelerle depolardan uzaklaştırıldığı ya da oyalandıkları saptandı.

Soruşturma kapsamında şüphelilerin 450 ton hububat karşılığı 300 bin TL haksız kazanç elde ettikleri açıklandı. Polisteki işlemlerinin ardından 7 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Kyn: DHA

Kırşehir Haberci, Kırşehir Haberleri

icon