KIRŞEHİR

Gök Gürültülü, 20°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,42 / Satış: 8,46
€ EURO → Alış: 9,95 / Satış: 9,99
21 Ocak 2017 18:02

Halep’e yardımlar devam ediyor


Halep’e yardımlar devam ediyor

Kırşehir Valiliğince Suriye’nin Halep şehrinde yaşanan iç savaş nedeniyle zor durumda bulunan mazlumlara destek olmak amacıyla başlatılan Yardım Kampanyası devam ediyor.

Kampanya kapsamında açılan Halep Yardımları Yardım Kabul Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan Şentürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ecdadımızın emanetine yardım etmenin insanlık görevimiz olduğunu söyledi.

Sofrası ve kapısı mazlumlara her zaman açık olan Ahiler diyarı Kırşehir’in kampanyaya duyarsız kalmayacağına inandığını belirten Şentürk, “Kırşehir, bu tür yardım kampanyalarında en çok yardım eden illerin başında gelmektedir. Biz de Kırşehir’de, Halep’te zor günler geçiren soydaşlarımızın, kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek maksadıyla yardım kampanyası başlattık. Yardımlar, bu merkezde toplanacak ve ilçelerden gelen yardımlarla beraber tırlarla yola çıkaracağız. Türk Milleti, tarih boyunca mağdurlara, zulme uğramışlara kucak açmış, yardım etmiştir. Ahiler diyarı Kırşehir’de de evinden, yurdundan ayrılmış yetimlere, dullara, hastalara, mazlumlara yardım toplayıp göndereceğiz. Kırşehirlilere yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Ticaret Borsası da kampanya kapsamında 370 adet battaniye topladı. Toplanan yardımlar için makbuz kesiliyor. Ayrıca, yapılan yardımlarda gıdaların uzun süre dayanıklı olmasına, giyeceklerin de temiz ve kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Nakdî yardım yapmak isteyenler de kampanya için açtığımız banka hesap numarasına yardımlarını yapılabilirler.” dedi.

Vali Şentürk, yetkililerden bilgi aldı.

 

icon